دستگیری عاملان دو حفاری غیرمجاز در استان یزد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد ضمن اعلام دستگیری حفاران غیرمجاز میراث فرهنگی در استان از تشدید برخورد با تعدی به میراث فرهنگی استان خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: حفاران غیرمجاز با اقدام به موقع عوامل یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیروی انتظامی استان دستگیر شدند.

"فاطمه دانش یزدی" در ادامه افزود: بر اساس گزارش واصله از مخبران محلی به ضابطان یگان حفاظت مبنی بر وقوع حفاری غیرمجاز در دو منطقه از استان، بلافاصله اکیپی متشکل از نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان و ماموران پاسگاه انتظامی منطقه به محل وقوع جرم اعزام و سه تن از عاملان این حفاری های غیر مجاز در حین ارتکاب جرم دستگیر و پس از تهیه صورتجلسه تحویل مراجع قضایی شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به اینکه حفاظت از میراث فرهنگی باید به عنوان یک فرهنگ در بین افراد جامعه نهادینه شود و هرگونه حفاری در شهرستان باید با مدیریت میراث فرهنگی انجام شود از تشدید برخورد با حفاران آثار تاریخی و باستانی استان خبر داد و گفت: هر گونه حفاری در عرصه و حریم آثار تاریخی استان جرم محسوب شده و با حفاران غیرمجاز و غارتگران میراث فرهنگی و آثار تاریخی در استان برخورد قانونی خواهد شد.

 

منبع خبر: روابط عمومی
تاریخ نشر: 1396/01/27
تعداد مطالعه:34 بار